Automat Bitbay czyli bot do automatycznego handlu walutami – Poradnik dla początkujących

Comment

Kryptowaluty
Automat bitbay

Nie od dziś wiadomo, że rynek kryptowalut cechuje się sporymi wahaniami i często znacznymi zmianami kursu danej kryptowaluty. Kurs może jednego dnia zmienić się nawet o kilkadziesiąt procent, co daje duże pole do popisy dla tak zwanego day tradingu czyli inwestowania krótkoterminowego. Automat do handlu ktyptowalutami czyli mówiąc potocznie bot do bitbay to aplikacja, która pozwala na zautomatyzowanie zarabiania na zmieniającym się kursie kryptowalut. W tym poradniku opowiemy o kilku podstawowych kwestiach związanych z botem do giełdy Bitbay.net.

Automat Bitbay – co to jest?

Do zarabiania Automatem Bitbay będziemy oczywiście potrzebowali konta na giełdzie kruptowalut Bitbay.net, możecie je założyć TUTAJ. Mówiąc w największym skrócie i uproszczeniu bot ma kupować walutę po niższym kursie i sprzedawać z zyskiem. Automat BitBay to dostępna online aplikacja stworzona przez polską firmę Intralogic. Oznacz to, że z bota korzystamy logując się na stronie www (TUTAJ), oczywiście po wcześniejszym założeniu konta. Nie pobieramy i nie instalujemy bota na swoim komputerze, w związku z czym bot działa również kiedy nasz komputer jest wyłączony. Teoretycznie bot działa 24 godziny, zdarzają się jednak wyjątku o czym napiszemy dalej. Automat Bitbay nie należy do giełdy Bitbay w związku z czym jeśli macie pytania odnośnie działania bota powinniście kierować je do supportu firmy Intralogic, a nie do supportu Bitbay. Istnieje również grupa Facebookowa poświęcona automatowi, na której o pomoc możecie poprosić innych jego użytkowników. Adres grupy to: https://www.facebook.com/groups/252560075240185

Automat / Bot Bitbay – Ustawienia

To jak ma zachowywać się bot, w jakich sytuacjach kupować walutę i w jakich sprzedawać zależy od ustawień i konfiguracji bota. Tworząc konto na Automacie Bitbay otrzymamy domyślne standardowe ustawienia, na których zarobek też jest możliwy jednak zdecydowana większość użytkowników korzysta z indywidualnych ustawień. Wiele osób decyduje się na zakup płatnych ustawień, które oferuje wielu traderów. Powstał także serwis Cryptobot.pl, który oprócz ustawień bota oferuje również informacje o rekomendowanych parach walutowych. Ustawienie odpowiednich par walutowych jest równie ważne jak konfiguracja samego bota. Serwis ten przygotował także darmowy poradnik dotyczący pracy z botem, poradnik ten znajdziecie TUTAJ.

Automat / Bot Bitbay – czy naprawdę zarabia?

Decydując się inwestowanie z botem Bitbay musimy zdać sobie sprawę z jednej, podstawowej kwestii. Zarabianie przy pomocy bota jest jak najbardziej możliwe ale nie jest to magiczna maszyna, której klikniemy Start, a potem będziemy patrzeć jak pieniążki lecą na nasze konto. Bardzo dużo zależy od sytuacji na rynku kryptowalut oraz tego jakie pary walutowe ustawimy dla bota. Jeśli na rynku są duże spadki, tak na przykład pod koniec grudnia 2017 i w styczniu 2018 to bardzo możliwe, że bot nie będzie zarabiał. Wynika to z tego, że bot zakupi walutę po kursie, który następnie spadnie, będzie więc czekał z jej sprzedażą na wzrost kursu. Oczywiście jest to uproszczenie, a bardziej zaawansowani użytkownicy bota zarabiają na spadkach handlując parami kryptowalutami zamiast parami PLN/kryptowaluta.

W sytuacji gdy na rynku kryptowalut są wzrosty lub gdy waluta waha się w górę i w dół o kilka procent. Bot może zarabiać mniej więcej 2-5% dziennie. Pamiętajmy, że % tej kwoty należy liczyć od kwoty którą bot realnie obróci w ciągu doby, a nie od tego co wpłacimy na BitBay.

Jeśli chodzi o opinie na temat bota Bitbay to najwięcej znajdziecie ich na wspomnianej już wyżej grupie FB.

Automat / Bot Bitbay – ile kosztuje?

Pierwszy tydzień korzystania z bota jest darmowy, możemy więc przetestować jego możliwości i sprawdzić czy zarabia. Po upływie tego tygodnia aby korzystać z bota będziemy musieli opłacić abonament. Wynosi on 100 zł netto (123 zł brutto) za 30 dni lub 200 zł netto (246 zł brutto) za 90 dni. Możecie jednak skorzystać z kodu zniżkowego, który da Wam 20% rabatu.

Automat / Bot Bitbay – Zalety

  • Możliwość zarabiania 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
  • Stosunkowo szerokie możliwości konfiguracji bota
  • Darmowy, pierwszy tydzień na testy
  • Możliwość automatycznego handlu parami fiat/kryptowaluta oraz kryptowaluta/kryptowaluta (druga opcja przydaje się czasem przy spadkach)

Automat / Bot Bitbay – Wady

  • Zdarzające się od czasu do czasu awarie i przestoje w pracy bota (przy dłuższych awariach abonament jest zwykle przedłużany).
  • Możliwość „zapchania się” bota przy dużych spadkach na rynku. Automat zostaje z zakupioną po wysokim kursie walutą i musi czekać na ich powrót żeby je sprzedać.
  • Dla początkujących samodzielna konfiguracja może być na początku problematyczna.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kermitst/domains/platniczo.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *