Bezpieczeństwo transakcji na Aliexpress.com

Comment

Zakupy w sieci Zakupy za granicą
Zakupy na Aliexpress

Aliexpress.com to chyba największa platforma handlowa dla sprzedawców z terenu Chin i Azji Południowo Wschodniej. Skierowana jest ona do kupujących z całego świata, a jednym z głównych atutów jest darmowa przesyłka do Polski, która dotyczy bardzo wielu oferowanych tam produktów. W tym tekście nie chcę poruszać kwestii jakości towarów dostępnych na Aliexpress.com czy też tego, że można spotkać tam również podróbki. Chciałbym się natomiast skupić na tym czy nasze pieniądze, którymi płacimy za zakupione przedmioty są bezpieczne i czy możemy zostać oszukani.

Otóż okazuje się, że kwestia bezpieczeństwa transakcji na Aliexpress.com wygląda dużo lepiej niż w przypadku na przykład naszych rodzimych portali aukcyjnych. Wynika to z tego, że kupując na Aliexpress.com nasze pieniądz trafiają do operatora całego portalu, a sam sprzedawca otrzymuje je dopiero wtedy gdy kupujący potwierdzi otrzymanie towaru lub gdy nie zgłosi on żadnych problemów w ciągu 90 dni od wysyłki. A teraz powiem jak to wyglądało w moim przypadku.

Dokonałem na Aliexpress.com zakupu o wartości nieco ponad 20 dolarów, oczywiście z darmową przesyłką do Polski i spokojnie czekałem na dostarczenie towaru. Po kilkunastu dniach otrzymałem powiadomienie z serwisu Aliexpress.com, mówiąc o tym, że konto sprzedającego zostało zablokowane ze względu na podejrzaną działalność. Sprzedający został wezwany do okazania dowodu wysłania do mnie towaru, a jeśli nie będzie w stanie tego zrobić to ja mam otrzymać automatyczny zwrot. Po upływie kolejnych 10 dni (czas, który miał sprzedający na udowodnienie wysyłki) otrzymałem kolejne powiadomienie mówiące o tym, że zwrot wpłaty pojawi się niebawem na moim koncie. A po kilku dniach pieniądze były z powrotem u mnie. Wszystko to odbyło się bez jakichkolwiek działań z mojej strony, a o wszystko zadbała administracja Aliexpress.com. Szczerze mówiąc byłem bardzo pozytywnie zaskoczony gdyż kiedy kilka lat temu oszukano mnie w serwisie Allegro.pl usłyszałem, że swoich praw mogę dochodzić sam na Policji. Na koniec dodam jeszcze, że zwrotu możemy się domagać również w sytuacji gdy otrzymany przez nas towar jest niezgodny z opisem.

Zwrot z Aliexpress


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kermitst/domains/platniczo.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *