Jak kopać kryptowaluty bez koparki – Simpleco.in

Comment

Kryptowaluty
simplecoin

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut coraz więcej osób szuka informacji na temat tego czy da się je kopać bez specjalistyczego sprzętu jakim jest koparka kryptowalut. Zakup koparki to wydatek od kilku do kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych i nie każdy może sobie na to pozwolić. Nie każdy posiada także wiedzę potrzebną do skonfigurowania koparki i kopania na własną rękę. Kryptowaluty możemy kopać również bez koparki, przy użyciu domowego komputera PC czy nawet laptopa. To czy jest to opłacalne to już inna kwestia ale o tym za chwilę.

Jednym ze sposobów na kopanie kryptowalut bez koparki jest skorzystanie z bardzo prostego serwisu Simpleco.in. Jest to najbardziej intuicyjny i najprostszy sposób na zdobycie kilku „coinów”, który nie wymaga od nas praktycznie żadnej wiedzy ani specjalistycznego sprzętu. Nie musimy także instalować na komputerze żadnego oprogramowania tak jak w przypadku serwisów typu Nicehash czy Gamerhash. Zacznijmy jednak od początku, pierwszym krokiem jest krótka rejestracja na Simpleco.in.

Simpleco.in Rejestracja

Aby założyć konto wchodzimy na Simpleco.in i klikamy zielony przycisk „Register an account?”, zaznaczony na poniższym screenie.

simplecoin rejestracja

Formularz rejestracyjny jest bardzo krótki i prosty, nie wymaga podawania od nas żadnych wrażliwych danych. Wpisujemy więc nasz adres e-mail, nazwę użytkownika jaką chcemy się posługiwać przy logowaniu na Simpleco.in oraz hasło. Potwierdzamy znajomość regulaminu oraz to, że nie jesteśmy robotem, klikając w odpowiednie pola i potwierdzamy rejestrację przyciskiem Register.

rejestracja na simplecoin

Ostatni krok to potwierdzenie naszego adresu e-mail poprzez kliknięcie linka w wiadomości, którą otrzymamy:

simplecoin potwierdzenie rejestracji

Kopanie kryptowalut na Simpleco.in

Kopanie kryptowalut na Simpleco.in jest bardzo proste, wystarczy się zalogować na Simpleco.in, a następnie kliknąć duży przycisk „Start Mining” zaznaczony poniżej:

kopanie kryptowalut na simplecoin

Zależnie od mocy naszego sprzętu będziemy generować określoną liczbę hashy na sekunde. Każde uzbierane 100.000 hashy możemy wymienić na jedną z kilku dostępnych na Simpleco.in walut. Liczba 100.000 może się wydawać duża jednak nawet na laptopie możemy osiągnąć ten próg po kilkunastu czy kilkudziesięciu minutach. W chwili obecnej wygenerewoane na Simpleco.in hashe możemy wymienić na następujące kryptowaluty:

  • Clam
  • Dogecoin
  • PIVX
  • Hempcoin
  • Tittiecoin

Jak wypłacić kryptowaluty z Simpleco.in

Waluty możemy wypłacić na portfel lub od razu na giełdę, obsługującą daną kryptowalutę. A to ile danej waluty otrzymamy za 100.000 hashy zależy oczywiście od jej aktualnego kursu. Sama wypłata jest bardzo prosta. Wystarczy, że po zalogowaniu przejdziemy do zakładki Withdraw > Withdraw. Na samej górze będziemy widziemy ilość wygenerowanych przez nas hashy, następnie przy wybranej kryptowalucie, wpisujemy ilość hashy, które chcemy zamienić na walutę, podajemy adres porftela lub giełdy do wypłaty i klikamy przycisk Withdraw.

wyplata z simplecoin

Aktualnie wypłaty dokonywane są co 5 godzin, także nie będziemy długo czekać na naszą walutę.

Simpleco.in zalety

Kopanie kryptowalut przez serwis Simpleco.in to rozwiązanie przede wszystkim dla osób początkujących, które stawiają pierwsze kroki w świecie krypto. Serwis ten ma kilka istotnych zalet:

  • niski próg wypłaty
  • wypłata co 5 godzin
  • możliwość kopania kilku różnych walut
  • prostota
  • stosunkowo niewielkie obciążenie sprzętu (w porównaniu do innych sposobów kopania walut)

Kopanie kryptowalut na Simpleco.in – czy to się opłaca?

Na koniec zajmijmy się najważniejszym pytaniem czy kopanie kryptowalut na Simpleco.in jest opłacalne. Musimy tu pamiętać o tym, że kopanie przeciętnym komputerem stacjonarnym czy laptopem będzie zawsze albo bardzo mało opłacalne albo nieopłacalne. Koszt pobranej energii elektrycznej będzie wyższy lub bardzo zbliżony do wartości wykopanej kryptowaluty. Z Simpleco.in możemy jednak skorzystać żeby nauczyć się kilku rzeczy o krypto, skonfigurować sobie portfel wybranej kryptowaluty i zarobić kilka pierwszych coinów. Kopanie z Simpleco.in będzie opłacalne również w przypadku dostępu do darmowego źródła energii elektrycznej. Na koniec musimy wziąć również pod uwagę potencjalny wzrost wartości kryptowalut. Może się okazać, że wykopane dziś, przy niskiej opłacalności kryptowaluty, będą wartę dużo więcej za kilka czy kilkanaście miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *