Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty na giełdzie Binance

Comment

Kryptowaluty
jak kupować i sprzedawać kryptowaluty na binance

Jeśli dowiedzieliście się już Jak założyć konto na giełdzie Binance oraz Jak wpłacić środki na giełdę Binance to teraz czas na kupowanie i sprzedawanie kryptowalut! Tak więc logujemy się na Binance.com i zaczynamy.

Na skróty (kliknij wybrany punkt aby przejść do danej sekcji):
1. Widok kupowania i sprzedawania – Basic
2. Widok kupowania i sprzedawania – Advanced
3. Jak kupować kryptowaluty na Binance
4. Jak sprzedawać kryptowaluty na Binance
5. Jak ustawić stop-lossa na Binance
6. Jak ustawić „stop-win” na giełdzie Binance czyli realizacja wyznaczonego targetu
7. Prowizja od transakcji na giełdzie Binance i jak ją zmniejszyć o 50%

W tym poradniku dowiecie się jak kupować i sprzedawać kryptowaluty na giełdzie Binance, czyli jednej z najszybciej rosnących giełd kryptowalut. Zacznijmy od przeglądu widoków dostępnych na giełdzie Binance:
Po zalogowaniu dostajemy taki widok:
jak kupować i sprzedawać kryptowaluty na giełdzie binance poradnik

(Kliknij w zdjęcie aby otworzyć dużą grafikę)

1. Najeżdżając na przycisk Exchange do wyboru mamy dwa tryby handlowania kryptowalutami – Basic (podstawowy) oraz Advanced (Zaawansowany) – szczegóły dotyczące tych dwóch widoków znaleźć można niżej w poradniku.
2. Tutaj możemy wybrać jaki rynek nas interesuje, a konkretnie jakie pary walutowe – domyślnie widzimy największy rynek czyli rynek Bitcoin (BTC), dlatego też ceny podawane są w Bitcoinie. Do wyboru jest również kilka innych rynków – Binance Coin, Ethereum (ETH) oraz Tether (USDT).
3. Wyszukiwarka, która pozwoli nam na szybkie odnalezienie kryptowaluty, którą chcemy kupić bądź sprzedać. Uwaga – wpisujemy tutaj znacznik kryptowaluty czyli np. XRP
4. Najeżdżając na „ludzika”, możemy w prosty sposób sprawdzić stan swojego portfela, którego wartość podawana jest zawsze w Bitcoinach (BTC)
5. Pod przyciskiem Funds znajdziemy dwie opcje – Deposits Withdrawals oraz History. Pierwsza z nich przeniesie nas do widoku gdzie sprawdzić możemy stan naszego portfela z podziałem na konkretne kryptowaluty, które posiadamy i dokonać wpłaty/wypłaty danej waluty. Druga opcja pozwoli nam sprawdzić historię naszych operacji na giełdzie Binance.

Jak kupować i sprzedawać waluty na Binance – widok Basic:

jak kupować i sprzedawać kryptowaluty na giełdzie binance widok basic

(Kliknij w zdjęcie aby otworzyć dużą grafikę)

1. Tutaj znajdziemy informacje jaką parę walutową właśnie oglądamy (w tym przypadku NEO/BTC), jaka jest cena aktualna, o ile zmieniła się cena w przeciągu ostatnich 24h, jaka była najwyższa cena w ciągu ostatnich 24h, jaka była najniższa cena w ciągu 24h oraz jaki był wolumen obrotu daną kryptowalutą w ciągu ostatnich 24h.
2. Wykres obrazujących zmianę ceny w czasie. Możemy zmienić ramy czasowe wykresu. Zmieniając ramy czasowe zmieni nam się typ wykresu na wykres świecowy. W tych wykresach każda świeca to odpowiednia jednostka czasu. Poniżej widać wykres, gdzie każda ze świec to 15 minut.
wykres świecowy - czas
Na wykresie widać również wolumen obrotu w danym czasie.
3. Tutaj możemy szybko przełączać się pomiędzy rynkami oraz walutami.
4. Najważniejsza część widoku, czyli kupowanie i sprzedawanie kryptowalut. Sam proces kupowania i sprzedawania opisany jest niżej.
5. Aktywne zlecenia sprzedaży, czyli za ile i w jakiej ilości, ktoś sprzedaje daną kryptowalutę.
6. Aktywne zlecenia kupna, czyli za ile i w jakiej ilości, ktoś chciałby kupić daną kryptowalutę.
7. Tutaj mamy rejestr transakcji, które zostały wykonane na giełdzie odnosząc się w tym przypadku do kryptowalut NEO/BTC (wszystkie, nie tylko nasze)
8. Nasze otwarte zlecenia kupna/sprzedaży.
9. Nasza historia kupna/sprzedaży kryptowalut przez ostatnie 24h.

Jak kupować i sprzedawać waluty na Binance – widok Advanced.

jak kupować i sprzedawać kryptowaluty na giełdzie binance widok advanced

(Kliknij w zdjęcie aby otworzyć dużą grafikę)

Tutaj opisane zostały tylko funkcję, których nie ma w widoku Basic. Widok advanced nie różni się mocno od Basic, główną różnicą są narzędzia do analizy technicznej wykresów świecowych.
1. Tutaj znaleźć można narzędzia oraz indykatory do analizy technicznej wykresów świecowych. Jest to największa różnica pomiędzy widokiem podstawowym, a zaawansowanym.
2. Znajdziemy tutaj nasze otwarte zlecenia kupna/sprzedaży, historię zleceń (z wyborem zakresu czasowego), historię zrealizowanych zamówić oraz listę walut, które posiadamy – Funds
3. W widoku advanced w tym miejscu możemy zmieniać rynki/kryptowaluty.

Jak sprzedawać i kupować kryptowaluty na giełdzie Binance

Jak kupować kryptowaluty na giełdzie Binance

Przechodzimy do najważniejszej rzeczy czyli samego procesu kupowania oraz sprzedawania kryptowalut.
W naszym przykładzie będziemy chcieli kupić kryptowalutę NEO – 1,2szt, płacąc w Bitcoinach (BTC). Wykonamy to na widoku podstawowym (Basic).
1. Pierwszą z opcji jest zakup w opcji tzw. „Limit”, czyli ustalamy limit za jaką cenę jesteśmy w stanie dokonać zakupu NEO. Cena jaką ustaliliśmy w przykładzie to 0.008900 BTC, czyli jesteśmy w stanie zapłacić maksymalnie taką kwotę za jedną sztukę NEO.
2. Amount – ilość jaką chcemy kupić. W przykładzie daliśmy 1.2 . Warto tutaj dodać, że część walut można kupować w ilości po przecinkach. Mamy tutaj do dyspozycji również opcję 25%/50%/75%/100%, dzięki której możemy z góry założyć, że chcemy przeznaczyć na zakup kryptowaluty dany % waluty za którą chcemy kupić NEO (w tym przypadku BTC)
3. Total – czyli cena za całą transakcję.
4. Wszystko należy potwierdzić przyciskiem Buy NEO.
jak kupować i sprzedawać kryptowaluty na giełdzie binance - krok po kroku

(Kliknij w zdjęcie aby otworzyć dużą grafikę)

Po kliknięciu przycisku Buy NEO nasza transakcja pojawi się w okienku z aktywnymi ofertami zakupu NEO, a informacja o transakcji pojawi się w okienku na dole „Open Orders” – patrz objaśnienie widoku Basic powyżej. Cena przy której składaliśmy zlecenie była nieco wyższa od naszej maksymalnej ceny, więc zlecenie zostanie wykonane dopiero, gdy ktoś będzie chciał sprzedać kryptowalutę NEO po cenie równej lub mniejszej niż wynosił nasz limit!

Kupowanie kryptowaluty – Market Buy

Druga opcją kupna kryptowalut jest opcja „Market”. Opcja ta pozwala na szybki zakup kryptowaluty po rynkowej cenie, nie ustalamy tutaj limitu, jaki jesteśmy w stanie zapłacić. Podajemy tylko liczbę, ile sztuk waluty chcemy kupić (lub korzystamy z automatycznego systemu z %, opisanego w pkt. 2)
market buy

Kupowanie kryptowalut Stop-Limit

W tej opcji możemy ustawić zlecenie kupna, które trafi do systemu dopiero przy spełnieniu warunku (Stop). Najlepiej zobrazuje to przykład:
Chcemy kupić krypotwalutę NEO (1.2 szt) ale dopiero jak przekroczy wskazany przez nas poziom, powiedzmy – 0.009500 (gdzie aktualna cena to 0.008885). Cena jaką jesteśmy w stanie zapłacić to 0.009550.
Ustawienia w takim przypadku powinny wyglądać następująco:
jak kupować stop-limit
Gdzie:
1. Oznacza cenę, przy której system złoży zlecenie kupna z ceną podaną w pkt.2
2. Cena za jaką chcemy kupić kryptowalutę
3. Ilość kryptowaluty, którą chcemy kupić.

Opcję tę możemy stosować również w drugą stronę, gdy chcemy kupić walutę gdy spadnie. Więcej o opcji Stop-Limit na Binance znajdziemy TUTAJ.

Jak sprzedać kryptowaluty na Binance

Teraz przechodzimy do realizowania zysków lub też minimalizowania strat – czyli sprzedaż kryptowalut.
Sprzedawanie jest analogiczne do kupowania. W pierwszej opcji czyli – Limit robimy to w następujący sposób:
1. Cena za jaką chcemy sprzedać kryptowalutę.
2. Ilość kryptowaluty jaką chcemy sprzedać.
3. Kwota, którą otrzymamy za sprzedaż kryptowaluty.

Należy pamiętać, że aby transakcja była pomyślnie zrealizowana, aktualna cena musi być taka sama lub wyższa od ceny, za którą chcemy walutę sprzedać. Innymi słowy – musi być ktoś kto za taką cenę chce kupić kryptowalutę, którą własnie sprzedajemy.

jak sprzedać kryptowaluty na binance

Sprzedaż kryptowalut – Market

Opcja ta działa analogicznie jak kupowanie kryptowalut po cenie rynkowej. Wpisujemy liczbę, ile kryptowalut chcemy sprzedać, a następnie „Sell NEO”. Kryptowaluta zostanie sprzedana po aktualnej cenie rynkowej.
sprzedaż kryptowalut - market


Sprzedaż kryptowalut – Stop-limit

Ta opcja jest bardzo ważna, jeśli chce się ograniczać ryzyko związane z handlem kryptowalutami. Dzięki tej opcji możemy uchronić się przed gwałtownym spadkiem lub zrealizować nasz zamierzony zysk. Zaczniemy od tzw. „stop-lossa” czyli zlecenia sprzedaży, gdy ceną spadnie do poziomu, który wskażemy.

Jak ustawić stop-lossa na giełdzie Binance

Jeśli zajmujesz się handlem na giełdzie czy też chcesz się tym zajmować pojęcie stop-loss to rzecz, którą powinieneś od razu poznać. Najpierw ustalamy, ile możemy maksymalnie stracić – przyjmijmy, że 20%. Cena, po której kupiliśmy naszą kryptowalutę (dla przykładu NEO) to 0.008900 BTC/NEO. Odejmując 20% od ceny dostajemy 0.007120 BTC/NEO, czyli za taką cenę chcemy sprzedać naszą walutę, jeśli będzie ona spadać. Jednak nie możemy ustawić po prostu zwykłego limitu na sprzedaż po takiej cenie, ponieważ transakcja zostanie wykonana od razu, a my chcemy sprzedać naszą walutę dopiero jak będzie w okolicach poziomu 0.007120 BTC/NEO. Tutaj z pomocą przychodzi nam Stop-limit. Jeśli chcemy sprzedać walutę za 0.00712 to zlecenie sprzedaży powinno pojawić się na liście przy mniej więcej takim kursie. Przyjmijmy, że przy cenie 0.007150 BTC/NEO, system ma zlecić sprzedaż 1.2 NEO po cenie 0.007120 BTC/NEO, taka konfiguracja będzie wyglądała następująco:
jak ustawić stop-loss

Więcej o opcji Stop-Limit na Binance znajdziemy TUTAJ.

Jak ustawić „stop-win” na giełdzie Binance czyli realizacja wyznaczonego targetu

Realizacja zysków to bardzo przyjemna ale również ważna rzecz. Jeśli mamy ustalony cel, jeśli chodzi o cenę naszych kryptowalut to możemy ustawić automatyczną sprzedaż przy naszym celu – określonej cenie. Wróćmy do naszego przykładu z NEO, które kupiliśmy po cenie 0.008900 BTC/NEO. Chcemy osiągnąć 50% (cena przy 50% zysku – 0.01335 BTC/NEO) zysk na tej kryptowalucie, a następnie sprzedać ją. Aby nie musieć cały czas śledzić wykresów i cen możemy ustawić stop-limit dla sprzedaży z zyskiem. Dla wspomnianych danych wyglądać to będzie następująco:
jak ustawić sprzedaż kryptowalut po określonej cenie

Dzięki takiej konfiguracji, przy cenie 0.01335 BTC/NEO system złoży ofertę sprzedaży 1.2 NEO za cenę 0.01335 BTC/NEO, a my zrealizujemy 50% zysk :).

Prowizja od transakcji na giełdzie kryptowalut Binance

Od każdej pomyślnie przeprowadzonej transakcji na giełdzie kryptowalut Binance pobierana jest prowizja, która wynosi 0,1% (jedna dziesiąta procenta). Prowizja pobierana jest w walucie, którą kupujemy. Czyli jeśli kupujemy NEO, płacąc BTC to prowizja potrącona zostanie w walucie NEO. Jeśli jednak sprzedajemy NEO za BTC to prowizja pobrana zostanie w BTC.

Jak zmniejszyć prowizje na Binance o 50%?

Binance posiada swoją kryptowalutę, którą używać można wewnątrz ich giełdy. Używając Binance Coin (BNB) możemy zmniejszyć wielkość prowizji pobieranej od każdej zrealizowanej transakcji aż o połowę! Jak to zrobić? Wystarczy wejść w ustawienia swojego konta i zaznaczyć w ustawieniach, aby giełda automatycznie używała BNB do opłacania prowizji! Pamiętaj, że musisz jeszcze kupić trochę Binance Coin (BNB) aby mieć z czego opłacać prowizję.
jak zmniejszyć prowizje na binance


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kermitst/domains/platniczo.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *