Jak wpłacić pieniądze na Binance – poradnik.

5 Replies

Kryptowaluty
jak kupować i sprzedawać kryptowaluty na binance

Binance to bardzo popularna ostatnio giełda kryptowalut, pozwalająca na handel około 250 różnymi kryptowalutami. Oprócz najpopularniejszych walut jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin kupicie na niej również wiele tak zwanych altcoinów. O popularności Binance może świadczyć fakt, że giełda ta na początku 2018 roku miała już 5 milionów użytkowników, a dziennie przybywało nawet 250 tysięcy nowych kont. Jeśli nie macie jeszcze konta na Binance to formularz rejestracyjny znajdziecie TUTAJ (od stycznia 2018 roku rejestracja jest częściowo ograniczona, wprowadzono dzienny limit nowych kont ze względu na ogromne zainteresowanie). Aby jednak handlować na giełdzie Binance.com musimy posiadać na koncie jedną z kryptowalut umożliwiających zakupy na Binance, a są to: Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH).

Jak zasilić konto na Binance

Jednym z najszybszych sposobów na zasilenie naszego konta na Binance jest przelanie kryptowaluty z polskiej giełdy kryptowalut lub naszego portfela krypto. Weźmy jednak pod uwagę, że nie opłaca się przelewać waluty Bitcoin, taki przelew będzie trwał bardzo długo (nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin) i może być również obciążony wysoką prowizją. Schemat szybkiego zasilenia konta na Binance wygląda tak:

 • 1. Konto na polskiej giełdzie kryptowalut zasilamy środkami PLN (patrz niżej)
 • 2. Za PLN kupujemy kryptowalutę pozwalającą na szybki i tani transfer (zobacz niżej jak wybrać taką walutę)
 • 3. Przelewamy zakupioną walutę na Binance
 • 4. Na Binance konwertujemy otrzymaną walutę na Bitcoin lub Ethereum

Jeśli masz już jakieś doświadczenie w świecie kryptowalut proces ten nie sprawi Ci większego problemu, jeśli jesteś początkujący poniżej znajdziesz opis całego procesu.

W naszym przykładzie posłużymy się najpopularniejszą polską giełdą kryptowalut – Bitbay. Konto na Bitbay możemy zasilić zwykłym przelewem bankowym, wpłatą na Poczcie Polskiej lub w sklepie Żabka. Mając na koncie Bitbay PLN możemy dokonać zakupu jednej kryptowalut. W chwili obecnej Bitbay.net pozwala na zakup:

Jakie kryptowaluty kupisz na Bitbay

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Lisk (LSK)
 • GameCredits (GAME) (waluta niedostępna na Binance.com)
 • Bitcoin Cash (BCC/BCH)
 • Bitcoin Gold (BTG)
 • Litecoin (LTC)
 • Dash (DASH)

Pamiętajmy, że sama wpłata na Binance jest darmowa, prowizję zapłacimy za wypłatę kryptowaluty z Bitbay, dlatego też należy wybrać taką walutę, która obciążona będzie najmniejszą prowizją. Wysokość prowizji za wypłaty na Bitbay to aktualnie:

Bitbay – prowizje od wypłaty

wyplata bitbay prowizje

Sprawdzamy więc kursy poszczególnych walut i wybieramy taką, dla której kwota prowizji będzie aktualnie najmniejsza oraz taką, która pozwala na szybki przelew. Może to być na przykład Lisk, Litecoin czy Bitcoin Cash. Dla przykładu przyjmijmy, że wybieramy walutę Lisk. Mamy już kupione LSK na koncie Bitbay, teraz musimy ustalić adres do wpłaty naszych LSK na konto w Binance. W tym celu logujemy się na naszym koncie w Binance.com, a następnie w górnym menu, po prawej stronie klikamy Funds > Deposits & Withdrawals.

wplata binance

Następnie na liście walut odnajdujemy Lisk (lub inną walutę, którą chcemy przelać na Binance) i klikamy widoczny po prawej stronie (przy danej walucie) przycisk Deposit. Na poniższym screenie widzicie, że po kliknięciu Deposit zobaczymy adres, na który należy przelać kryptowalutę. Bardzo ważne jest, żeby na tak wygenerowany adres przelać jedynie tą konkretną walutę. Czyli na adres wygenerowany dla waluty Lisk przelewamy tylko i wyłącznie Lisk.

binance wplata lisk

Mamy już adres, na który mamy przelać zakupioną na Bitbay.net walutę logujemy się więc na Bitbay i w lewym menu klikamy zakładkę Portfel, następnie wybieramy portfel odpowiedniej waluty, w naszym przykładzie jest to Lisk oraz klikamy Wypłata. Pozostaje nam do wypełnienia krótki formularz: w polu Kwota wpisujemy ile Lisk chcemy przelać, a w polu „Wyślij do” wklejamy adres wygenerowany na Binance. Po wklejeniu adresu poniżej pojawi się informacji o wysokości prowizji, która zostanie naliczona za wypłatę, a na koniec klikamy przycisk Wypłać.

bitbay wyplata

Po poprawnej wypłacie otrzymamy e-mail z potwierdzeniem wypłaty. Czas zaksięgowania wpłaty na koncie Binance zależy od wybranej kryptowaluty i może trwać od kilku minut do nawet kilkudziesięciu godzin (jeśli przelewamy Bitcoin). Po pojawieniu się środków na koncie Binance również otrzymasz automatyczny e-mail z powiadomieniem. Zanim będziesz mógł zacząć handlować na Binance pozostaje jeszcze tylko zamienić otrzymaną walutę, w naszym przypadku LSK na Bitcoin lub Ethereum. Te dwie waluty pozwolą nam na kupowanie na Binance.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kermitst/domains/platniczo.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

5 comments

 1. KriS

  Witam,

  Jak wypłacic Bitcoin z Binance na konto bankowe????

  Proszę o podpowiedż bo nigdzie nie moge znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *