Jak wpłacić pieniądze na giełdę kryptowalut HitBTC

Comment

Kryptowaluty
jak wpłacić na giełdę hitbtc

O tym jak zarejestrować konto na giełdzie kryptowalut HitBTC.com pisaliśmy już w pierwszej części poradnika, a teraz zajmiemy się tym jak zasilić nasze konto na giełdzie, tak abyśmy mogli zacząć handlować kryptowalutami.

Wpłata na HitBTC.com

W tym celu logujemy się na stronie głównej giełdy https://hitbtc.com/, a następnie klikamy przycisk Deposit w prawym górnym rogu, w miejscu zaznaczonym na poniższym screenie.

jak wplacic pieniadye na gielde hitbtc

Wpłaty środków na giełdę HitBTC.com możemy dokonać z naszego portfela kryptowalut (waluta ta musi być obsługiwana przez giełdę) lub z innej giełdy. HitBTC przyjmuje wpłaty w ponad 200 walutach, w naszym przykładzie pokażemy jak zasilić konto wpłatą w walucie Bitcoin Cash, przesyłaną z najbardziej znanej polskiej giełdy kryptowalut BitBay.net. Pamiętajmy że HitBTC nie pobiera żadnych prowizji za wpłatę na nasze konto, będziemy jednak musieli zapłacić prowizję wypłacając walutę z giełdy Bitbay. W przypadku Bitcoin Cash prowizja dla Bitbay wyniesie BCC: 0.0006, nie jest to duża kwota, w przeliczeniu na PLN zależy ona oczywiście od aktualnego kursu jednak w chwili pisania tego poradnika jest to około 5 złotych. Tak więc w dziale Deposit na HitBTC znajdujemy walutę, którą chcemy wpłacić, w naszym przypadku Bitcoin Cash, i klikamy ikonkę monety z plusem zaznaczoną na screenie poniżej:

wplata na hitbtc com

Po kliknięciu tej ikonki pojawi się adres, na który musimy dokonać wpłaty. UWAGA na adres wygenerowany dla danej waluty przesyłamy tylko i wyłącznie tą walutę. Tak więc na adres wygenerowany dla Bitcoin Cash przelewamy tylko i wyłącznie Bitcoin Cash.

adres do wplaty na hitbtc com

Jak przelać walutę z Bitbay na HitBTC.com

Mamy już adres, na który możemy wysłać środki, musimy więc je teraz wysłać z naszej polskiej giełdy. Logujemy się na BitBay.net i w prawym, bocznym menu klikamy Portfele. Następnie wybieramy portfel w walucie Bitcoin Cash oznaczonej na tej giełdzie skrótem BCC (na innych giełdach spotykany jest również skrót BCH), a następnie klikamy Wypłata. Ukaże nam się widoczny poniżej formularz wypłaty, w którym w polu Kwota podajemy ilość Bitcoin Cash, którą chcemy wysłać, a w polu Wyślij do adres, który wygenerowaliśmy wcześniej na HitBTC.com. Upewniamy się, że obie wartości są wpisane poprawnie i klikamy przycisk Wypłać. Wszystkie te kroki zaznaczone są na poniższym obrazku.

bitbay wyplata bitcoin cash

Czas oczekiwania na pojawienie się środków na giełdzie HitBTC.com zależy oczywiście od wybranej waluty i aktualnych obciążeń sieci. Zwykle zajmuje to około 30 minut. Mają środki na HitBTC.com możemy już handlować ponad 200 różnymi kryptowalutami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *