Jak wpłacić pieniądze na giełdę KuCoin.com – Poradnik!

Comment

Kryptowaluty
Jak założyć konto na giełdzie kryptowalut KuCoin

Giełda kryptowalut KuCoin to obok giełdy Binance kolejna bardzo szybko rosnąca giełda. Tak samo jak Binance, ilości użytkowników oraz dostępnych do handlowania kryptowalut rośnie w ogromnym tempie. Na giełdzie oczywiście znajdziemy najpopularniejsze waluty takie jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Neo (NEO), Dash (DASH), Ripple (XRP) ale również znajdziemy tam również prawie 100 altcoinów, których popularność rośnie z dnia na dzień. Jeśli nie macie jeszcze konta na KuCoin.com to załóżcie je już teraz, ponieważ popularność giełd kryptowalut rośnie w takim tempie, że część z nich zmuszona była ograniczyć możliwości rejestracji nowych kont z powodu ich za dużej liczby.

Jak zasilić konto na giełdzie kryptowalut KuCoin.com

Najprostszym i najszybszym sposobem na wpłacenie środków na giełdę KuCoin jest przesłanie naszej kryptowaluty z polskiej giełdy kryptowalut lub bezpośrednio z naszego krypto portfela. Pamiętajmy, żeby sprawdzić zawsze jakie są koszty przesłania danej kryptowaluty. W chwili obecnej (11.01.2018) przesyłanie Bitcoina jest dość drogie i może trwać od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin, więc zalecamy przesyłać nasze pieniądze w innej kryptowalucie np. Ethereum (ETH), Lisk (LSK) czy Bitcoin Cash (BCC lub BCH) czy też Dash (DASH).

Schemat jak szybko i łatwo wpłacić pieniądze na giełdę KuCoin.com:

 • 1. Konto na polskiej giełdzie kryptowalut np. BitBay.net (Zobacz: Jak założyć konto na BitBay.net) zasilamy środkami PLN (patrz niżej)
 • 2. Za PLN kupujemy kryptowalutę pozwalającą na szybki i tani transfer (zobacz niżej jak wybrać taką walutę)
 • 3. Przelewamy zakupioną walutę na KuCoin (proces opisany niżej)
 • 4. Na KuCoin konwertujemy otrzymaną walutę na Bitcoin lub Ethereum (ponieważ właśnie za Bitcoina lub Ethereum możemy kupować inne kryptowaluty (alty) )

Jeśli masz już doświadczenie w kryptowalutach, proces ten nie powinien sprawić Ci problemu, jeśli jednak jesteś początkujący i nie chcesz stracić swoich pieniędzy, sprawdź opis całego procesu poniżej.

W przykładzie posłużyliśmy się polską giełdą kryptowalut Bitbay.net. Konto na giełdzie można zasilić zwykłym przelewem bankowym, wpłatą na Poczcie Polskiej czy też w sklepach Żabka. Mając PLN na koncie BitBay możemy zakupić jedną z kryptowalut i przesłać ją na giełdę KuCoin. Aktualnie w ofercie giełdy BitBay znajdują się następujące waluty:

Jakie kryptowaluty kupisz na Bitbay

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Dash (DASH)
 • Lisk (LSK)
 • GameCredits (GAME)
 • Bitcoin Cash (BCC/BCH)
 • Bitcoin Gold (BTG)
 • Litecoin (LTC)

Warto zaznaczyć, że sama wpłata środków na giełdy jest bezpłatna, zapłacimy jednak za wypłatę kryptowalut z giełdy, dlatego też ważne jest aby wiedzieć jakie są tego koszty i wybrać taką walutę, której koszty transferu są niskie. Poniżej znajduje się aktualna tabela prowizji za WYPŁATĘ z giełdy:

Bitbay – prowizje od wypłaty

wyplata bitbay prowizje

Znając już koszty wypłaty z giełdy (w kryptowalucie), trzeba usiąść z kalkulatorem, sprawdzić aktualne kursy wyżej wymienionych kryptowalut i obliczyć w jakiej walucie transfer wyjdzie nas najtaniej oraz która z nich pozwala przesłać środku najszybciej. Do naszego przykładu weźmiemy walutę Dash (DASH). Na BitBay.net kupiliśmy już DASH i chcemy je przesłać na KuCoin, sprawdźmy jak to zrobić:

1. Po pierwsze należy sprawdzić na jaki adres musimy wysłać naszą walutę, w tym celu wchodzimy na stronę KuCoin.com, logujemy się na nasze konto (jeśli jeszcze go nie masz, sprawdź „Jak założyć konto na KuCoin.com), następnie w prawym górnym rogu klikamy na symbol dolara, a następnie w przycisk „Deposit” – jak na obrazku:
jak wpłacić pieniądze na KuCoin

2. Następnie wybieramy walutę, którą chcemy przesłać. Do naszego przykładu wybraliśmy walutę DASH (DASH):
jak wpłacić pieniądze na KuCoin - depozyt

3. Kopiujemy adres na który należy wysłać DASH:
jak wpłacić pieniądze na kucoin krok po kroku

4. Mając już adres, na który mamy przelać zakupioną na Bitbay.net walutę logujemy się więc na Bitbay i w lewym menu klikamy zakładkę Portfel, następnie wybieramy portfel odpowiedniej waluty, w naszym przykładzie jest to Dash (DASH) oraz klikamy Wypłata. Pozostaje nam do wypełnienia krótki formularz: w polu Kwota wpisujemy ile Dash chcemy przelać, a w polu „Wyślij do” wklejamy adres wygenerowany na KuCoin.com. Po wklejeniu adresu poniżej pojawi się informacji o wysokości prowizji, która zostanie naliczona za wypłatę, a na koniec klikamy przycisk Wypłać.
dash wyplata


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kermitst/domains/platniczo.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *