Jak wybrać dobry program do faktur, który będzie pracował za Ciebie?

2 Replies

Firma
Dobry program do faktur

Świeżo upieczeni przedsiębiorcy stają przed wieloma wyborami – począwszy od nazwy firmy, przez wybór sposobu rozliczania, co determinuje też sposób wystawiania dokumentów potwierdzających przychody – faktur, rachunków, czy też paragonów. W przypadku dwóch pierwszych niemal niezbędne będzie korzystanie z oprogramowania.

Czym się kierować wybierając program do faktur?

Z pozoru prosty wybór wcale taki nie jest, zwłaszcza, że na rynku istnieje kilkadziesiąt propozycji – zarówno mniej, jak i bardziej zaawansowanych. Jakie są więc dobre cechy programu do faktur ?

Dostępność. Coraz mocniej przyzwyczajeni jesteśmy do przechowywania danych w chmurze. Zdjęcia prosto z telefonu uploadujemy na dyski, które „wiszą” gdzieś w sieci, muzyka dostępna jest na żądanie dzięki bibliotekom za niewielką opłatą. Podobnie filmy czy ebooki. Programy również idą tą drogą – dostępne są z każdego urządzenia z dostępem do sieci, również mobilnego. Dobry program do faktur pozwoli Ci na wystawienie dokumentów gdziekolwiek jesteś.

Cena. Jedno z ważniejszych wytycznych. Po co Ci wykupowanie rocznej licencji, skoro możesz opłacać dostęp do programu abonamentowo, np. raz na miesiąc. Dzięki temu, w razie zawieszenia działalności, nie tracisz pieniędzy – płacisz za dostęp tylko w miesiącach, w których potrzebujesz, w dodatku tylko kilka złotych miesięcznie.

Automatyczna numeracja faktur. Załóżmy, że chcesz wystawić kolejną fakturę, ale Twój komputer doznał awarii i wszystko zostało usunięte – przede wszystkim faktury. Musisz nieźle się naszukać, aby dojść do tego, jaki będzie kolejny numer faktury. Dobry program do faktur zrobi to za Ciebie – automatycznie.

Przechowywanie danych.
Ten punkt łączy się niejako z poprzednim. W przypadku systemu dostępnego online, nie musisz obawiać się utraty danych – te przechowywane są na zewnętrznych serwerach, w dodatku są dobrze zabezpieczone.

Wiele możliwości w jednym. Często dodatkowe, niestandardowe opcje przy programach do wystawiania faktur są dostępne, ale za dodatkową opłatą. Mowa np. o wystawianiu faktur w wielu językach czy wykorzystywaniu innych walut niż złoty. Fakturownia proponuje tę opcję w pakiecie już od kilku złotych miesięcznie. Opłacalne, jeśli współpracujesz z zagranicznymi kontrahentami, a przecież to znów nie takie odstępstwo od reguły, prawda?

Wybierając program do wystawiania faktur, weź pod uwagę przede wszystkim takie czynniki, jak cena, przyjazność interfejsu, możliwości programu oraz obsługę. Zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i czas.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kermitst/domains/platniczo.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

2 comments

  1. Dam

    Ja tam polecam Fakturownie. Tanio i bardzo prosto (bez zbędnych dupereli). Jeżeli zarejestrujecie się z tego linka dostaniecie 20% zniżki na płatne pakiety (darmowy też jest) b 🙂

    1. Robert

      Również polecam Fakturownię, uzywam od 4 lat – ceny nie uległy zmianie i dodali dużo funkcji, na które czekałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *