Kantor internetowy – jak kupić walutę bez konta walutowego

Comment

Kantory Waluty
Rkantor kantor internetowy

Moda na kantory internetowe w Polsce sięgnęła zenitu wraz ze zmianą przepisów dotyczących kredytów walutowych. Zmiany te były jednym ze skutków drastycznego wzrostu kursu franka i próbą ułatwienia życia tak zwanym „frankowiczom” czyli osobom posiadającym kredyty hipoteczne zaciągnięte we Frankach Szwajcarskich. Wraz z wejściem nowych przepisów każdy posiadacz kredytu w obcej walucie, nie tylko we Frankach ale też na przykład w Euro, mógł samemu nabywać walutę, która następnie służyła do spłaty kolejnych rat.

Dzięki temu posiadacze kredytów w obcej walucie nie są już zdani na kursy dyktowane przez bank, w którym mają kredyt. Łatwo się domyślić, że kupując walutę samemu, w kantorze internetowym możemy zaoszczędzić dużo więcej niż kupując ją po często wyższym kursie w banku. Spłata kredytu to jednak nie jedyna sytuacja, w które możemy potrzebować gotówki w obcej walucie. Wakacje za granicą, podróż służbowa czy zakupy w sąsiednim kraju to tylko kilka sytuacji, w których może nam się przydać gotówka w Euro, Funtach czy Dolarach.

Aby skorzystać z większości kantorów internetowych na polskim rynku niezbędne będzie konto walutowe, w walucie którą chcemy kupić. Zwykle wpłacamy na rachunek kantoru złotówki z naszego konta, a następnie na konto walutowe otrzymujemy przelew w Euro czy Frankach. Co więc z osobami, które z jednej strony chciałyby kupić walutę po niższych kursach dostępnych online ale otrzymać gotówkę? Istnieje obecnie kantor online, w którym taka internetowa wymiana walut jest możliwa. Chodzi o serwis Rkantor.com, który jest strategicznym partnerem banku Raiffeisen. Przy wymianie waluty w tym kantorze, poza tradycyjną opcją z przelewem na konto walutowe możemy także odebrać wymienioną walutę w najbliższym oddziale banku, wypłacić ją z wybranych bankomatów (ta opcja dotyczy tylko Euro i PLN) lub nawet otrzymać pieniądze do domu za pośrednictwem InPostu.

Strategiczne partnerstwo z jednym z największych banków – Raiffaisen daje nam gwarancję bezpieczeństwa przy korzystaniu ze strony Rkantor.com, a jeśli szukacie rzetelnego miejsca do szybkiej wymiany walut z wieloma opcjami odbioru możecie skorzystać z kodu promocyjnego. Wystarczy zarejestrować się NA TEJ STRONIE i podać kod 42845834. Otrzymacie dzięki temu 1500 punktów, które pozwoli na wymianę 1500 jednostek waluty po kursie średnim, bez spreadu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *