Kantor internetowy – jak kupić walutę bez konta walutowego

Comment

Kantory Waluty
Rkantor kantor internetowy

Moda na kantory internetowe w Polsce sięgnęła zenitu wraz ze zmianą przepisów dotyczących kredytów walutowych. Zmiany te były jednym ze skutków drastycznego wzrostu kursu franka i próbą ułatwienia życia tak zwanym „frankowiczom” czyli osobom posiadającym kredyty hipoteczne zaciągnięte we Frankach Szwajcarskich. Wraz z wejściem nowych przepisów każdy posiadacz kredytu w obcej walucie, nie tylko we Frankach ale też na przykład w Euro, mógł samemu nabywać walutę, która następnie służyła do spłaty kolejnych rat.

Dzięki temu posiadacze kredytów w obcej walucie nie są już zdani na kursy dyktowane przez bank, w którym mają kredyt. Łatwo się domyślić, że kupując walutę samemu, w kantorze internetowym możemy zaoszczędzić dużo więcej niż kupując ją po często wyższym kursie w banku. Spłata kredytu to jednak nie jedyna sytuacja, w które możemy potrzebować gotówki w obcej walucie. Wakacje za granicą, podróż służbowa czy zakupy w sąsiednim kraju to tylko kilka sytuacji, w których może nam się przydać gotówka w Euro, Funtach czy Dolarach.

Aby skorzystać z większości kantorów internetowych na polskim rynku niezbędne będzie konto walutowe, w walucie którą chcemy kupić. Zwykle wpłacamy na rachunek kantoru złotówki z naszego konta, a następnie na konto walutowe otrzymujemy przelew w Euro czy Frankach. Co więc z osobami, które z jednej strony chciałyby kupić walutę po niższych kursach dostępnych online ale otrzymać gotówkę? Istnieje obecnie kantor online, w którym taka internetowa wymiana walut jest możliwa. Chodzi o serwis Rkantor.com, który jest strategicznym partnerem banku Raiffeisen. Przy wymianie waluty w tym kantorze, poza tradycyjną opcją z przelewem na konto walutowe możemy także odebrać wymienioną walutę w najbliższym oddziale banku, wypłacić ją z wybranych bankomatów (ta opcja dotyczy tylko Euro i PLN) lub nawet otrzymać pieniądze do domu za pośrednictwem InPostu.

Strategiczne partnerstwo z jednym z największych banków – Raiffaisen daje nam gwarancję bezpieczeństwa przy korzystaniu ze strony Rkantor.com, a jeśli szukacie rzetelnego miejsca do szybkiej wymiany walut z wieloma opcjami odbioru możecie skorzystać z kodu promocyjnego. Wystarczy zarejestrować się NA TEJ STRONIE i podać kod 42845834. Otrzymacie dzięki temu 1500 punktów, które pozwoli na wymianę 1500 jednostek waluty po kursie średnim, bez spreadu.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kermitst/domains/platniczo.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *