Sprzedaż nieruchomości bez kosztów

Comment

Nieruchomości
Sprzedaż nieruchomości bez kosztów

Wielu z nas prędzej czy później staje przed zadaniem jakim jest sprzedaż nieruchomości. Niezależnie od tego czy jest to dom, mieszkanie, działka czy lokal użytkowy to ze względu na wysokie ceny nieruchomości powinniśmy do tematu podejść poważnie i dobrze się do tego przygotować. Pierwsze pytanie na jakie musimy sobie odpowiedzieć to czy chcemy skorzystać z pośrednictwa biura nieruchomości. Na pewno ma to pewne plusy, musimy jednak pamiętać, że agencja taka, w przypadku sprzedaży, pobierze od nas opłatę stanowiącą procent wartości transakcji. Przy nieruchomościach o dużej wartości, nawet 2 czy 3% pobierane przez biuro nieruchomości, może już stanowić znaczącą kwotę, która pomniejszy nasz zysk.

W związku z tym wiele osób decyduje się na bezpośrednią sprzedaż nieruchomości i poszukiwanie kupującego na własną rękę. W dzisiejszych czasach podstawowym narzędziem dla takich osób jest oczywiście internet i różnego rodzaju portale ogłoszeniowe. Niestety czasy darmowych ogłoszeń mamy już za sobą i obecnie większość znanych portali, posiadających realny zasięg i dużą ilość użytkowników, pobiera dosyć wysokie opłaty na umieszczenie ogłoszenia. Nadal znajdziemy oczywiście strony, na których ogłoszenie możemy umieścić za darmo, jednak szansa znalezienia w ten sposób kupującego znacznie maleje.

Istnieje jednak dosyć prosty, a na dodatek wygodny, sposób zamieszczenia za jednym razem ogłoszenia w kilkudziesięciu różnych (zarówno dużych jak i małych) portalach i to dużo mniejszym kosztem niż gdybyśmy chcieli sami wystawiać ogłoszenie w każdym serwisie osobno. Usługę taką świadczy serwis http://prywatnaoferta.pl/, w którym możemy wykupić pakiet ogłoszeń na określoną ilość dni (dostępne kilka opcji). Zależnie od wybranego pakietu nasze ogłoszenie zostanie opublikowane w 70 lub 100 portalach, a co ważne zapłacimy za taką usługę dużo mniej niż zamieszczając ogłoszenia w każdym z tych portali na własną rękę.

Jeśli zastanawiacie się skąd wynika taka różnica w cenie to odpowiedź jest bardzo prosta. W większości portali ogłoszeniowych wystawienie ogłoszenia jest dużo droższe dla osoby prywatnej niż dla biur czy agencji. Serwis PrywatnaOferta.pl udostępnia więc swoją zniżkę osobom prywatnym, które chcą sprzedać nieruchomość. Można powiedzieć więc, że w pewnym sensie korzystamy z pomocy biura nieruchomości, które jednak nie pobierze od nas prowizji. Na koniec mamy dla Was jeszcze krótkie porównanie kosztów wystawiania ogłoszeń w popularnych serwisach oraz pakietów PrywatnaOferta.pl.

tabela

Zdjęcia:

Pixabay.com i PrywatnaOferta.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kermitst/domains/platniczo.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *