Tańsze płatności kartami w 2015

1 Reply

Karty
Płatności kartą

Dziś zmianie uległy przepisy, które po raz kolejny obniżają maksymalną wartość opłaty intercharge. Jest to opłata, którą banki naliczają w przypadku transakcja kartami kredytowymi i debetowymi. Każdy to posiada w swojej firmie terminal do płatności kartą i podpisze nową umowę z jego operatorem będzie objęty nowymi stawkami, które wynoszą 0,2% dla kart debetowych i 0,3% dla kart kredytowych. Jest to już kolejna obniżka tej opłaty, poprzednia miała miejsc w lipcu 2014 kiedy to intercharge został obniżony do 0,5%. Zmienione przepisy mają szansę wejść w życie w III lub IV kwartale 2015 roku.

Zmiana ta ma na celu dostosowanie się do rozporządzenia Komisji Europejskiej jednak w Polsce zmiany wejdą w życie dużo wcześniej niż wymaga tego Unia. Obniżka ta będzie odczuwalna głównie przez wszystkie firmy akceptujące płatności kartowe. Trudno jednak powiedzieć czy odczujemy jakiekolwiek obniżenie cen związane ze zmianą stawki intercharge. Patrząc realistycznie wątpliwe jest czy wiele podmiotów zdecyduje się na odczuwalne obniżki cen.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kermitst/domains/platniczo.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 comment

  1. Krzysztof

    Jak sytuacja wygląda w PL? Czy stawki uległy już obniżeniu do 0.3% za karty kredytowe?
    W UK jak dotąd standardem są opłaty powyżej 1.0% za karty kredytowe oraz teraz około 0.5% za debetowe, choć można znaleźć również debetowe za 0.25% ale to bardzo rzadko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *